Bugun...


Ahmet ÜNAL

facebook-paylas
Kandaz'a Görkemli Veda !.
Tarih: 06-08-2017 10:18:00 Güncelleme: 09-08-2017 08:10:00


Kitabı ortadan açalım, eğmeden bükmeden mevzuya girelim..

 

İlçe kongre süreçleri Kartepe İlçe Başkanlığı seçimi ile birlikte start alıyor.

 

Ne hikmettir bilinmez, Kartepe'nin patronu(!), sabık ilçe başkanı Hasan Kandaz öyle açıklamalarda bulundu ki, evlere şenlik.

 

Belli ki, Ak Parti genel merkezi Hasan Kandaz'a "Sen Yoksun" talimatını verdi.

 

Kendini dev aynasında gören Kandaz : "Vay senmisin bana yan bakan" dedi ve öyle demeçler verdi ki, "Siyasi intihar" deyin, "herkes bacağına sıkar, bu beynine sıktı" deyin, ne derseniz deyin.

 

Sabık başkan, kılıcı palayı değil de, topu tüfeği kuşanmış adeta.

 

Olması gereken ne idi ?.

 

Bir basın toplantısı düzenlenir ve kamu oyuna ve özellikle Ak Parti ailesine, "8.5 yıldır bu makamda Kartepe ilçe başkanınız olarak size ve ülkeme elimden geldiğince hizmet etmeye gayret ettim, şimdi bayrak değişim zamanı. Biliyorum kırdığım üzdüğüm insanlar olmuştur, onlar belkide bana haklarını helal de etmezler ama ben yinede onlardan helallik talep ediyorum ve bana verdikleri bu hizmet fırsatı için bu camiaya gönülden teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin.." denirdi.

 

Olması gereken bu değilmiydi.

 

Hayır öyle olmadı, Ak Parti'nin açıkladığı hiç bir kritere uymamasına rağmen 8.5 yıldır Kartepe ilçe başkanı olarak görev yapan bu şahıs tam tersi bir tavır takınarak kurucu başkandan seçmene kadar herkesi tehdit eden, gider yapan, pazarlık konusu oluşturan demeçler verdi.

 

"Ak Parti ile bir göbek bağım yok, benim işim gücüm ailem, Ak Parti ile doğmadım, Çok açık ve net söylüyorum davamızı güden biri çıksın onunla yol yürürüm." diyerek, bir insanın ne kadar vefasız olabileceğini gösterdi.

 

"3 dönemdir ekibimle birlikte başarıdan başarıya koştum." diyen sabık başkanın portoföyünde, STK'lar yok, Reis yok, seçmen yok, Ak gönüllüler yok.

 

Peki sayın başkan hani itiraf ediyorsun ya, "ilk dönem Ak Partiye oy vermedim" "İl yönetim kurulu üyeliğini lütuf gibi sunarlarsa asla kabul etmem."

 

Merak etme kimse sana yeni bir görev lütfetmeyecek.

 

Diğer vahim söylemlerini de, seni istemediğini iddia ettiğin büyüklerin ile başabaşa bırakıp asıl gerçeklere dönelim ne dersin ?.

 

Evet artık veda vakti geldi sayın Kandaz...

 

Bizde teşkilatlar olarak Kandaz'a Görkemli Veda ile hoşçakal diyelim ?.

 

Sayın Gültekin Görüm karşısında kazandığın ilk kongre seçiminden hemen sonra salonda halaylar çektirmiştin ekibine, hatırladınmı ?.

 

İstermisin yeni gelen ekip'te seni halaylarla uğurlasın ?.

 

Ortalarda bir etnik milliyetçilik dedikoduları yayılmıştı, "o kürt kökenli" "bu kadar karadenizliyi bir kürt mü yönetecek" dedikoduları dalga dalga yayılırken sessiz kalmıştın hatırladın mı ?.

 

Kartepe sokaklarında araç konvoyları düzenleyip klaksonlar eşliğinde cadde cadde gösterilerde bulunulmuştu da sen, "ayıp oluyor arkadaşlar onlarda bizim kardeşlerimiz" dememiştin.

 

Yanına aldığın bazı sözde yönetim kurulu üyelerin "şükürler olsun şimdi hesap zamanı geldi" diye zırvaladıklarında, "ne hesabı kardeşim oturun oturduğunuz yere" dememiştin hatırladın mı ?.

 

İstermisin şimdi birileri sana, yüzlerce bina yapan bir inşaat firmasına nasıl ortak oldun Hasan abi, kaç para sermaye koydun, ne karşılığında bu firmaya ortak oldun diye hesap sorsunlar ?.

 

İstermisin şimdi sana asgari ücretle izgaz'da çalışırken, 50 tl üyelik aidatını dahi ödeyemezken, 8.5 yıldır bir tahtaya bir çivi dahi çakmadan, nasıl bu servete sahip oldun diye sorsunlar?.

 

İstermisin sana son model makam arabalarına nasıl sahip oldun, bir iş adamı tarafından eski bir belediye başkanının hanımına tahsis edilen makam aracı nasıl ve neden sana tahsis edildi, milyarderlerin giydiği takım elbiseleri, kravatları isme yazılı kol düğmeli mintanları hangi paralarla aldın diye sorsunlar ?.

 

İkinci dönem sana karşı olan büyüklerin seni kayıtsız şartsız tek aday olarak gösterdiklerinde, zamanın Kartepe Belediye başkanı Şükrü Karabalık, Hasan Kandaz benim A planım demişti, Kartepe A.Ş'nin yönetim binasında hatırladın mı ?.

 

Şükrü Karabalık için diyorsun ki "aday olmasını istemedim çünkü 3 dönemi doldurmuştu."

 

İstermisin şimdi sana, yüzüne karşı "bırak bu vefasızlığı başkan hangi 3. dönemden bahsediyorsun, Karabalık Kartepe'nin kurucu belediye başkanıdır ve bir dönem belediye başkanlığı yapmıştır, senin Kartepe'de patron olmanı sağlayan kişidir" desinler ?.

 

Yine seni istemeyen parti büyüklerin 3. kez Kartepe ilçe başkanlığı için seni tek aday olarak gösterdiklerinde, karşına rakip olarak bir hanımefendi çıkmıştı da, birbinbir hile, entrika, şantaj ile önünü kesmeye çalışmış, aday olmaması için olmadık entrikalara imza atmıştınız da, "düğünüm, düğünüm, düğünümü bozmaya çalışıyorlar" diye avazın çıktığı kadar bağırmıştın, hatırladın mı ?.

 

O hanımefendi ve arkadaşları salona polis korumasıyla geldiğinde Ak Partili oldukları açık ve net olan o insanları saatlerce ayakta tutmuş bir hanımefendiye bir sandalyeyi bile çok görmüştünüz, üstelik o salonda yüzlerce kişinin önünde haysiyet cellatlığına soyunmuştunuz bunu da hatırladın mı ?.

 

Şimdi istermisin seni de uğurlarlarken saatlerce ayakta bekletsinler, istermisin salondan çıkarken orada bulunan bazı kendini bilmezler seni tekme tokat dışarı atsınlar  ?.

 

Ağızlarından salyalar akan bazı hadsizlerin üstten tokat ve yumruklarla, alttan tekme ve diz vuruşlarıya adeta o insanları linç ederlerken sen ve senin o meşum il başkanın elinize mikrofonu alıp, "bunlar fetö'cü, bunlar chp'den de daha tehlikeli" diye Bremen mızıkacılarının horozu gibi avazınız çıktığı kadar bağırmıştınız hatırladın değil mi ?.

 

Reis bile bu rezaleti tv'ler den izlediğinde hayretler içersinde kalmış ve ilgili Bakan'a bu rezalet nedir diye sorduğunda, sizler zafer şarhoşluğu içersinde kutlamalar yapıyordunuz bilebildin mi ?.

 

İstermisin şimdi aynı yöntemle ve aynı koroyla birlikte "işte Ak Parti'nin içersindeki fetö'cülerden bir daha" şarkılarıyla seni uğurlayıp halay çeksinler, istermisin ?.

 

Hiç merak etme, hiç kimse sana, senin gibi düşünmeyenlere reva gördüğün bu eylemleri yapmayacak.

 

Hiç kimse senin günahını da, sevabını da sorgulamayacak, çünkü seni o dehşetli güne havale ettiler.

 

Hani demişsin ya "hepimiz sırat köprüsünden geçeceğiz" hah tastamam bende aynısını diyorum,  o kırıp döktüğün insanlar, geçmek için mücadele edeceğin o sırat köprüsünün ayağında seni bekliyor olacaklar bilesin.

 

Hasan Kandaz'a görkemli veda etmek isteyenler mi ?...

 

Onların sana tek bir sözü var.

 

Selametle.Bu yazı 4831 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI