Bugun...Bu Şehirde İftira Atmayı Gazetecilik Sananlar Var

Bu Şehirde İftira Atmayı Gazetecilik Sananlar Var

facebook-paylas
Tarih: 27-10-2020 13:42

Bu Şehirde İftira Atmayı Gazetecilik Sananlar Var

Özel Haber/Ahmet Ünal

Bu Şehirde İftira Atmayı Gazetecilik Sananlar Var.

Günlerdir Ak Parti kurmaylarını karalayan mesnetsiz iddialarda bulunan malum şahsiyet, gazetecilik kisvesi altında şimdi de Kartepe'nin efendi siyaset adamı Muharrem Top'u hedef almış.

TGC Bilidirisi 7. Maddesine göre, Gazeteci, kamuya mal olmuş bir şahsiyet bile olsa, halkın haber alma, bilgilenme hakkıyla doğrudan bağlantılı olmayan hiç bir amaç için, izin verilmedikçe özel yaşamın gizliliği ilkesini ihlal edemez.

10. Maddesine göre, Gazeteci, çalıntı, iftira, hakaret, lekeleme, saptırma, manipülasyon, söylenti, dedikodu ve dayanaksız suçlamalardan kesinlikle uzak durur.

11. Maddesine göre, Gazeteci, bir bilginin, haberin yayını ya da yayınlanmaması karşılığı hiçbir maddi veya manevi avantajın peşinde olamaz. Gazeteci, devlet başkanından milletvekiline, iş adamından bürokratına kadar haber kaynağı olarak da kabul edilen kişi ve kurumlarla iletişimini ve ilişkisini meslek ilkelerini gözeterek yürütür.

Devam edip gidiyor kurallar, ancak bu kentte kural takmayan kendini gazeteci olarak tanıtan bir takım insanlar var ki, iftira atmayı adeta gazetecilik sanıyorlar. Bu kentte malum bir gazeteci var ki, bu işi adeta meslek haline getirmiş.

Yukarıdaki ilkelerin hiç birine uymadan adeta saldırıyor.

Günlerdir Ak Parti ileri gelenlerine saldırmış ancak buradan bir sonuç elde edemeyince Kartepe'nin genç siyasetçisi Muharrem Top'a saldırmaya başlamış.

Onu hedef tahtasına oturtmaya çalışıyor.

Peki insana sormazlar mı iddialarının belgeleri nerede diye. Elinde belge, bilgi kanıt varsa Cumhuriyet savcıları görev başında, ihbar et demezler mi ?. Gazete dediği internet sitesi adeta dedikodu üretim merkezi gibi çalışıyor.

Üstelik te namusuyla çalışıp, çevresindeki bir çok insana ekmek kapısı olmuş birini algı metoduyla yaftalamak, hiç bir belge bilgi olmadan hedef göstermek ve ima yoluyla itham etmek hangi gazetecilik kitabında yazar kı ?.

Bir temizlik şirketi açmak, güvenlik işi yapmak ne zamandan beri nemalanma kategorisinde anılır oldu acaba ?.

Bir kaç aileye ekmek kapısı açtı diye takdir edilmesi gereken insanlara rant sağlayıcı gözüyle bakmak ve ima ederek saldırmak en hafif ifadeyle "ayıp" kapsamına girer.

Sitemize konu ile ilgili gelen maillerde en can alıcı olanı biz de buradan aktaralım. "Sayın gazeteci onlar az veya çok üretiyorlar, siz tüketmekten başka ne iş yaparsınız ?.."FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI