Bugun...İSU Genel Kurulu Toplandı Suya Zam Yapıldı

"İSU yatırımlarının devam etmesi için fiyat artışının yapılması gerekmektedir."

facebook-paylas
Tarih: 27-06-2020 15:41

İSU Genel Kurulu Toplandı Suya Zam Yapıldı

İSU Genel Müdürlüğünün, 2020 yılı 1. Olağan Genel Kurulu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.Tahir Büyükakın’ın Başkanlığı’nda Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kocaeli’deki programı nedeniyle gecikmeli olarak Genel Kurula katılarak Başkanlık yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, “Pandemi nedeniyle 2020 yılı Ocak-Temmuz arasında yüzde 11,84 TÜFE ertelemesi ile kademe uygulanmaması sonucu 54 milyon lira abonelerin bütçelerine katkı sağladık.

Küresel ısınma ve buna bağlı çevresel etkilerden dolayı İSU yatırım yapmak zorundadır. Bu yatırımların devam etmesi için fiyat artışının yapılması gerekmektedir. Mevcut fiyat uygulamamız ile 30 büyükşehir belediyesi arasında en düşük 6. tarifeye sahibiz. Yeni uygulama ile birlikte yerimizi koruyacağımız gibi birçok Büyükşehir Belediyesi su fiyatlarında artış yapacaktır.”diye konuştu.

Kocaeli genelinde 18 bin 325 şehit,gazi, engelli ve devlet sporcusuna yüzde 50 indirimli su verdiklerini de aktaran Başkan Büyükakın, “Bunlara ek olarak sosyal devlet ilkesi anlayışınca Öksüz, Dul ve Yetim maaşı alanları, 65 yaş üstü yaşlılık aylığı alanları ve ilgili kanunlar gereğince sosyal destek alanları da dahil ettik. Belirlediğimiz 9 bin 945 kişi bu imkandan yararlanacaktır.Yeni fiyat tarifesiyle ödeme zorluğu çekecek olanlara da Büyükşehir olarak sosyal sorumluluk kapsamında destek vereceğiz.”dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından İSU Genel Müdürlüğü’nün 2019 Yılı Faaliyet Raporu ile 2019 Yılı Bilanço, Kesin Hesap, Taşınır Kesin Hesap ve Denetçiler Raporu, Memur Kadrolarındaki İptal-İhdas Talepleri,6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkındaki Kanunun 51. Maddesi Gereği Gecikme Zammı Güncellemesi yüzde 2’den yüzde 1.6’a indirilmesi, Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği ile yen Tarife Düzenlemesi teklifleri görüşülerek karara bağlandı.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI