Bugun...Kartepe'de Rezil İddialar

Kartepe 17 yaşında özürlü bir kız çocuğunua tecavüz olayı ile çalkalanıyor.

facebook-paylas
Güncelleme: 22-09-2020 22:58:52 Tarih: 22-09-2020 22:30

Kartepe'de Rezil İddialar

Kartepe, zihinsel özürlü 2 kız çocuğuna yapılan tecavuz iddiaları ile çalkalanıyor.

Son günlerde bazı yerel internet sitelerinde, Kartepe'de gerçekleştiği iddia edilen vahim tecavüz iddiaları ayyuka çıkmaya başladı. Haberi yapan yerel sitelere göre Kartepe'de 20 ve 17 yaşlarında zihinsel engelli iki genç kadına çok sayıda hatırlı kişiler tarafından tecavüz edildiği iddia edilmişti.

Kartepe'de faaliyet gösteren yerel bir sitenin yöneticisi ve köşe yazarının yazdıklarına göre olayın daha vahim olan tarafı tecavüz edilen 17 yaşındaki özürlü çocuğa bir kaç yıldan beri tecavüz edildiği bilgisi.

Yine iddialara göre tecavüzcülerin arasında hatırlı siyasi yöneticilerin olduğu ve yine diğer hatırlı siyasilerin de bu iddiaları örtbas etmeye çalıştıkları dilden dile dolaşmakta.

Bütün bu iddiaların ardından bu gün Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz tarafından kendi sosyal medya hesabından bir açıklama geldi. Açıklama gelir gelmez olayların iddia mı yoksa asılsız mı olduğu noktsında kafalar iyice karıştı.

Kartepe için utanç verici bu iddialar hakkında açıklama yapan kurumların ve sorumluluk taşıyan şahıs ve yöneticilerin bu utancı açığa çıkarıp, sorumluların şiddetle ve hızlı bir şekilde cezalandırılmasını sayğlacaklarına inanıyor ve İlçe başkanının açıklamasını aşağıda yayımlıyoruz.

 

"Son günlerde Kartepe ilçe gündemini meşgul eden ve bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili basın açıklamasında bulunmak ve kamuoyunu aydınlatmak hâsıl olmuştur.

Kocaeli yerel basınında Kartepe ilçesi sınırları dâhilinde gerçekleştiği iddia edilen adli vakalarla ilgili partimiz mevcut yönetiminin soruşturmaların üzerini kapatarak birtakım kişi ya da kişilere menfaat sağladığı iftira edilmiştir. Öncelikle bilinmesini isteriz ki şiddetin her türlüsünü reddeden bir siyasi parti olarak ilçemiz sınırları dâhilinde gerçekleşen ya da gerçekleştiği iddia edilen tüm şiddet olaylarını dikkatle takip etmekteyiz.

Basında özellikle iki tane adli vakadan bahsedilmekte olup Köseköy Mahallesinde gerçekleştiği iddia edilen olayla ilgili adli makamlarca gerekli soruşturma süreçleri yürütülmektedir. İddia edilen bu olayın sonuna kadar takipçisi olup sorumluların hak ettiği cezayı almaları için elimizden ne geliyorsa yapacağımızın bilinmesini isteriz. Bu olay haricinde Dumlupınar mahallesinde gerçekleştiği iddia edilen olayla ilgili bugüne kadar resmi bir doğrulama yapılmamış olup, buna rağmen kamuoyunun vicdanını rahatlamak adına bu olayın varlığını araştırdığımızı; olayla ilgili şuana kadar herhangi bir somut delil, şikâyet, ihbar ya da tutanağın bulunmadığı belirtmek isteriz.

Bu konuda elinde delil, ya da belge olanların resmi makamlara gerekli başvuruyu mutlaka yapmasını beklemekteyiz. Öte yandan mevcut yönetimimizi, emniyet ve adliye teşkilatlarını töhmet altında bırakan, mağdurların ve aksi sabit oluncaya dek masumların haklarını garanti altına alan bir ilke olan soruşturmanın gizliliği ilkesini ihlal eden, açık ya da zımni olarak Ak Parti Kartepe Teşkilatı’nı yargıya müdahale etmekle lekelemeye çalışan basın yayın organlarının haber metinlerini etik bulmadığımızı açıkça beyan etmekteyiz.

Kartepe Teşkilatı olarak olayları sonuna kadar takip ederek ortaya atılan çirkin iddialar karşısında sabırla beklemiştir. Özellikle yukarıda bahsedilen iki olayın birbiri içine geçirilerek kamuoyuna duyurulması bardağı taşıran son damla olmuştur. TEŞKİLATIMIZIN YIPRATILMASI AMACIYLA KAMUOYUNU YANILTICI, HAKSIZ, DAYANAKSIZ, MESNETSİZ, GAZETECİLİK MESLEK İLKELERİNDEN UZAK VE AHLAKSIZCA İFADELERLE İKİ OLAY BİRBİRİNE KARIŞTIRILMIŞTIR.

Amaç partimizi ve devletin kurumlarını aziz milletimiz önünde itibarsızlaştırmaktır. Amaç adaletin sağlanmadığını iftira edip adliye ve emniyet teşkilatına karşı insanları kışkırtmaktır. Amaç güzel Kartepemizi lekelemektir. Kartepemizin adının böyle üzücü olayların içine karıştırılması apaçık kötüniyetli ve kasıtlı bir davranıştır. Eğer ki böyle bir olay varsa bile suçlar ve cezalar evrensel hukuk ilkelerine göre ‘’şahsidir’’. Kurumların cezai ehliyeti yoktur.

Bu evrensel kural kötü niyetli çevrelerce bilinmesine rağmen haber metinlerinde özellikle ‘’Kartepe’’, “Siyasi Parti ‘’, “İktidar Partisi‘’, ‘’Belediye‘’ gibi kurumların nakış nakış işlenerek eklendiğini hayretle görmekteyiz. Umberto Eco’nun, “Gazeteyi yapan haber değil, haberi yapan gazetedir.’’ sözüne istinaden; gerçekdışı haberlerle şöhretini artırmak isteyen ve bunu yaparken devletin ve milletin saygın kurum ve kuruluşlarına zarar veren basın yayın organlarına karşı hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla, tüm soruşturma süreçlerinin titizlikle takip edildiğini, basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğü sınırlarını aşan haberlere karşı gerekli yasal başvuruları yapacağımızı kamuoyuna saygılarımızla sunarız. "

Sadık YILMAZ

AK PARTİ KARTEPE İLÇE BAŞKANI

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI