Bugun...


Ahmet ÜNAL

facebook-paylas
Aramızda Kalsın Ama Bu İsim...
Tarih: 15-09-2014 01:54:00 Güncelleme: 20-09-2014 00:37:00


 

Ne zaman bir yerel seçim olsa ya da bir aday adaylığı gündeme gelse, hep aynı isimler sahne alıyorlar nedense.

 

Siyaset yapmaması gereken öyle STK'lar var ki, içersinden bir kaç aday adayı çıkarabiliyor. Sivil toplum kuruluşu değil, siyaseti yönlendirme kulübü mubarekler.

 

Aday adayı çıkaracaklar, sonra da İlçe yönetimi için pazarlık yapacaklar akılları sıra.

 

Geçmişte belediye başkanlığı adayları için bir teklif yapmıştım, aday adayı olanlar meclis üyesi olmasınlar diye.

 

Yazdıklarımız dikkate mi alındı, yoksa denk mi geldi bilinmez ama, aday olamayanlar meclis üyesi de olmadılar.

 

Doğru olanda buydu, herkes yerini bilmeliydi, başkanlık vasfına haiz olanlar başkan adayı, meclis üyeliklerine uygun olanlarda encümen adayı olmalıydı.

 

Şimdi yeni bir ilçe başkanlığı seçimi arefesindeyiz, teklifi yineliyelim, İlçe başkanlığına aday adayı olacaklar, aday olamadıkları takdirde ilçe yönetimine alınmasınlar.

 

Bütün aday adayları bunu bilerek ortaya çıksınlar, böylece kim samimi, kim dava adamı, kim hizmet için ortaya çıkmış belli olsun.

 

Parti yöneticileri de bu kısır pazarlıklardan kurtulup, doğru tercihler yapabilsinler, hizmet için sahaya çıkan partililer, özellikle gençler daha aktif görevler alabilsinler.

 

Hali hazırda ortaya çıkmış bir aday adayı henüz olmamasına rağmen etrafta dolaşan isimlere bakılırsa fazla yanılmayacağımız anlaşılıyor.

 

Genel olarak dedikodular üzerinden fikir yürütmek benim tarzım olmamasına rağmen görünen köy de tam karşıda duruyor.

 

Kartepe ilçe belediyesi kurulduğundan bu yana siyasi yönetim olarak ikinci beş yılına, ilçe yönetimi olarakta dördüncü dönemine hazırlanıyor.

 

Şu son altı ay'ı istisna tutacak olursanız, geri kalanı kayıp yıllar olarak duruyor önümüzde, kentte genel kanı böyle. En azından hatırı sayılır bir kesim böyle düşünüyor.

 

Öyleyse herkes şapkayı önüne koysun ve düşünsün, özellikle geçmiş yöneticiler daha çok düşünsünler.

 

Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı oyları kimse kendine mal edip bundan başarı öyküleri devşirmesinler. Bunun ne anlama geldiğini herkes çok iyi biliyor.

 

Başarıdan söz edecek olanlar varsa sahada ki icraatlarından bahsetsinler, bu kent için hangi faydalı işlere imza atmışlar onları anlatsınlar kamuoyuna.

 

Hal böyle iken gelelim yeni adaylara, dedim ya dedikodular üzerinden fikir yürütmeden sahadaki gerçekleri yazmak esastır benim için.

 

Mevcut İlçe başkanı Hasan Kandaz'ın bırakacağına dair herhangi bir işaret alamadık henüz, o nedenle mevcut koltuğun sahibi olarak onu muhtemel aday adayı kabul ederek, karşısına çıkacak aday adaylarından ilkini ve bana göre en güçlü olacak olanı açıklayayım burada.

 

Aramızda kalsın ama bu isim, bu kentte herkesin kabul edeceği, her kesimin ortak adayı olabilecek bir isim.

 

Kartepe Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kartepe İlim Yayma Cemiyeti, Muradiye Kültür Vakfı Kocaeli Şubesi'nde aktif olarak görev yapan, halen bu görevlerini idame ettiren ve bir çok internet gazetesinde yazarlık yapan bir isimden söz edeceğim sizlere.

 

Son belediye başkanlığı seçimlerinde sahada bir nefer gibi görev alan, mevcut belediye başkanı sayın Üzülmez'in proje ekibinde yer almış, adeta siyasetin mutfağından yetişmiş bir isim.

 

Ailesinin'de siyaset ile iç içe olması ve Milli Görüş kültürü ile yetişmiş olması, onun siyasi tecrübesinin oluşmasındaki önemli etkenlerin başında gelmektedir kuşkusuz.

 

Şimdilik adının baş harflerini yazıyorum. (H.B) Zamanı gelince kendisini bu gazeteden haber yaparak sizler duyuracağım.

 

Hülasa aday tahmini için cesaret edemeyenler, Bende ilk laf, en cesur en noksansızdır. O nedenle yazımı bu konuya ayırdım bu hafta.

 

Bir kaç gün içersinde Kartepe İlçe Başkanlığı yeni aday adaylarından en önemlisini http://www.gazetekartepe haber sitemizde paylaşacağım sizlerle.

 

Bu kent için hizmet üretmek isteyen, adalet ve hak kavramlarını iyi bilen, halk'a hizmeti hak'ka hizmet kabul eden herkes elini taşın altına koymalı.

 

Bu kent'te, şaibeli, çıkarcı, halk'a rağmen kendi çıkarlarını koruyan, kendi fikri olmayan, sahadaki hizmetleri kendine mal ederek, hizmet sahtekarlığı yapanlara artık yer kalmadı.

 

Bir söz de karar vericilere, unutmayınız ki artık uzun adam yok, mitinglere bundan böyle kendiniz çıkacaksınız.

 

O size bir misyon emanet etti, onu koruyup devam ettirmek ve yükseltmek eskisi gibi kolay olmayacak biliyorsunuz değil mi ?.

 

En azından mevcudu korumak için kaliteye ve liyakata ihtiyacınız olacak, eğer yine de Hitler'leşip "Hak hakkı olanın değil, güçlü olanındır." diyecekseniz, Türk siyaset mezarlığındaki fosilleri bir kez daha incelemenizi öneririm sizlere.

 

 

Selametle.Bu yazı 2998 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI