Bugun...


Osman Şahin

facebook-paylas
Bir Kaç Dakikanızı Alayım Mı ??..
Tarih: 24-07-2019 00:32:00 Güncelleme: 24-07-2019 00:32:00


Zamanın CHP Genel sekreteri ve Bayındırlık bakanlarından Kasım Gülek, hal-i hayatında "Moon tarikatinin" müridi ve yüksek dereceli temsilcisiydi..

 

Daha sonraki yıllarda Ecevit kabinesinde bakanlık yapan Tayyibe Gülek'in de babası olan Kasım Gülek, Fegülenin ABD'ye iltica etmesi sırasında gerekli referansı veren CİA ajanı Abramovich ve Graham Fullerin en yakın dostuydu..

 

Kasım Gülek 1969 yılında, Fegülen ise 1998 yılında Vatikanda Papa ile görüşebilen iki sadık mason biraderlerdir..

 

Moon tarikatinin Türkiye temsilcisi Gülek 1996 yılında öldüğünde cenaze namazını Fegülen kıldırmıştı...

 

Şimdi aşağıda moon tarikati ile ilgili yazıyı dikkatlice okuyun ve Fegülen tarikati ile Moon tarikati arasındaki muazzam benzerliği görün..

 

İbadet tabanı siz de..

 

Hem görün..

 

Hem bir kez daha düşünün..!

.........Moon Tarikati...


1920 yılında Kuzey Kore de doğan Moon önceleri Budist,sonra Presbiteryen Kilisesine girmiş daha sonrada Yehova Şahitleri dinini benimsemiştir. 1936 da İsa’nın kendisine görünerek “Tanrının Krallığını “kurmasını teklif ettiğini açıklayınca Yehova Şahitleri dininden kovulmuştur.

 

Güney Kore’ye geçen Moon burada da yaklaşık 20 yıl boyunca Allahla,Budhayla, Musa ile konuştuğunu etrafa yaymıştır. Moon’un fikirleri 1950 yılında G.Kore sınırları aşarak Japonya ve Batıya yayılmıştır. Moon 1954 yılında Güney Kore’nin başkenti Seul’de, bütün dinleri birleştirmeyi amaçlayan, uzlaştımacı (sinkretik) “Birleşik Kiliseyi kurmuştur. Moonculuk hareketi 1959 ‘da Amerika’ya taşınmış ve buradada gelişmeye devam etmiştir.

 

Hareket mali kaynak temin için, ticari hayata el atmış; balıkçılık ,bitkisel üretim gibi yollarla zenginleşme imkanı bulmuştur. Moonculuk ticari hayatın yanında kültürede el atmış yüksek tahsil araştırmaları için bir “ilahiyat okulu”kurmuştur. Mooncular çeşitli ülkelerde hareketin fikirlerini yayan ve mali yönden destekleyen dergi,gazete gibi yayınlar çıkartmaktadırlar.

 

“Birleşik Kilise”ye katılanlar, genellikle iyi tahsil görmüş, yirmi taşını geçmiş orta sınıf gençleridir.Japonya’ da ve Batı’ da bütün vaktini bu dini harekete ayıranlar (fultaym üyeleri), topluluğun merkezlerinde kalmakta, Kore’dekiler ise bu işi kendi evlerinde yürütmektedirler. Kendini tamamen harekete vakfeden üye sayısı Batıda onbini geçmezken, Doğuda bu rakam, aşağı yukarı, Batı’ dakinin iki katı kadardır. Fultaym üyelerin hayat tarzı, hareketin teolojisinin gerektirdiği “yenileştirme”yi sağlamak için, çok çalışma ve fedakarlığa dayanır. Hareketin mal varlığını artırmak, ya da yeni katılmalar sağlamak için çok zaman harcanır"..

 

Moonun kendisini Mesih olarak gördüğü ve takipçilerinden de böyle görmelerini beklediği anlaşılmaktadır. Mensupları da Moon’u “Tanrının Göndermişi” kabul etmektedirler.

 

Mooncular’ın sigara, içki kullanmaları, zina yapmaları kesinlikle yasaktır.

 

Birleşik Kilisenin telkinleri her tarafta muhalefetle karşılaşmıştır.Bu hareketin beyin yıkama yoluyla veya zihin kontrolü teknikleriyle üyelerin celbettiği ve alıkoyduğu,aileleri böldüğü, liderleri lüks içinde yaşarken üyelerinin istismar edildiği, teşkilat baskısıyla yürütüldüğü, komünizme karşı bir hareket olarak, programlandığı,Güney Kore haber alma teşkilatıyla (KCIA) alakası bulunduğu,silah imalatıyla uğraştığı,dünyaya hakim olup Moon’la bir teokrasi kurmak istediği,fitneci bir teşkilat olduğu,vergi ve muhaceret kurallarını bozduğu gibi suçlamalar yapılmıştır.

 

1982’de,Amerikan federal mahkemesi,vergi yolsuzluğu suçuyla, Moon’u onsekiz ay hapse mahkum etmiştir.Bu olay sonrasında Moon,faaliyet alanını Güney Amerika,Avrupa ve Ortadoğu’ya yöneltmiştir.Hareket 1989’lara kadar, antikomünist mücadelesini sürdürmüştür.Şimdi artık Amerika’da Muhafazakarların desteğini kazanmaya çalışmaktadır.Ancak Amerika’daki Protestan çevreler Moon’u ve taraftarlarını kabullenememiştir.

 

Moonculuğun günümüzde en büyük faaliyetlerinden birisi her yıl ayrı ülkede düzenledikleri gençlik kamplarıdır. Değişik dinlerden ve ülkelerden gençler masrafları Moonlar tarafından karşılanarak kamplara davet edilmekte ve kamptaki gençler arasında dinler arası diyalog kurulmaya çalışılmaktadır. Ülkemizden de bu kamplara katılımlar olmaktadır...

 

Evet..

 

İnsan kaynağı aynı..

 

Peygamberle görüşme aynı..

 

Rüya ile amel aynı..

 

Dinler arası diyalog aynı..

 

Mesih anlayışı aynı..

 

Faaliyet ve iştigal alanları aynı..

 

Ticaret ve zenginleşme tutkusu aynı

 

Eğitim ve kültür metodu aynı..

 

Hedef kitle ve daha bir çok husus..

 

Bire bir aynı..

 

Yorum sizin..


Not..
Kılıçdaroğlu - Akşener ittifak görüşmeleri Tayyibe Gülek'in evinde yapılmıştır..
"Siyasi ayakçılara" önemle duyrulur..!Bu yazı 3487 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI