Bugun...Bahçeli 'Bedelini Ağır Öderler'

Bahçeli, 'Kıta sahanlığımızı işgale kalkışanlar bedelini çok ağır öderler'

facebook-paylas
Tarih: 07-09-2020 21:45

Bahçeli 'Bedelini Ağır Öderler'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Gerek Ege’de gerekse de Doğu Akdeniz’de kıta sahanlığımızı, egemenliğimizin alameti farikası olan her emanetimizi ihlale, inkara veya işgale kalkışanlar tarihi yanlışlarının bedelini çok ağır ödeyeceklerdir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ege ve Doğu Akdeniz'deki meseleleri değerlendirerek Yunanistan'a tepki gösterdi. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları ile ilgili de konuştu. "Cumhur İttifakı’nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı bellidir, o muhterem isim de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır." ifadelerini kullandı.

Ege ve Doğu Akdeniz’de yaşanan tehlikeli cepheleşme, Türkiye’nin çevresini saran mütecaviz ve müstevli cendere günden güne karmaşıklaşmaktadır. Yunanistan’ın küstah dayatmalarına eşzamanlı olarak genişleyen kriz siyaseti ülke olarak maruz kaldığımız risk ve tehditleri hem derinleştirip hem de şiddetlendirmektedir. Artan gerilim ve tacizlere rağmen, Türkiye tarihsel çıkarlarını, egemenlik haklarını, milli güvenliğini muhafazayla birlikte müdafaa etme azim ve kararlılığındadır. Bu konuda en küçük gevşeme ve tavize fırsat verilmemektedir.

Yunanistan’ın muhasım ülkelerin arkasına saklanıp anlaşmadan, konuşmadan ve uzlaşmadan ısrarla kaçması, üstelik haksızlıkların ve hukuksuzlukların gölgesine sığınıp ikbal ve istikbal arayışına çıkması haydutluktur. Fransa’nın, Birleşik Arap Emirlikleri’nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, Mısır ve İsrail’in telkin, tezvir ve tahrikleriyle freni iyice boşalan Yunanistan’ın muhtemel bir felakete açıkça hizmet ettiği, hatta davetiye çıkardığı anlaşılmaktadır.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI